Ćwiczenie doskonale angażujące mięśnie pośladkowe - hip trust - 1 2024

Ćwiczenie doskonale angażujące mięśnie pośladkowe – hip trust

Coraz więcej kobiet wprowadza do swojego planu treningowego ćwiczenia z obciążeniem. Ich celem jest poprawa zarówno wytrzymałości, jak i wyglądu skóry oraz poszczególnych mięśni. Jednym z najchętniej wykonywanych ćwiczeń, skupiających się na pośladkach jest hip-trust. Jego skuteczność w formowaniu okrągłej, podniesionej pupy jest tak duża, że zaczyna być popularniejsze od tradycyjnych przysiadów. Czym właściwie jest hip trust?

Dlaczego warto włączyć hip trust do swojego planu treningowego?

Hip trust to ćwiczenie doskonałe do wzmocnienia oraz poprawy wyglądu pośladków. W przeciwieństwie do przysiadów nie rozwija mięśni czworogłowych ud. Włączając go do planu treningowego, nie trzeba więc obawiać się, że zwiększymy obwód uda. Hip trust wpływa na mięsień pośladkowy wielki, który odpowiedzialny jest za kształt pośladków. Regularny trening oraz odpowiednia dieta pozwolą powiększyć i podnieść pupę, a więc osiągnąć to, na czym zależy wielu kobietom. Silne mięśnie pośladkowe pomagają zachować odpowiednią technikę przy wykonywaniu innych ćwiczeń (między innymi martwego ciągu) oraz utrzymać prawidłową, pionową postawę ciała.

Prawidłowa technika hip trust – klucz do sukcesu

Hip trust to ćwiczenie polegające na wyproście w stawie biodrowym. Aby jednak dobrze je wykonać, niezbędne jest poznanie prawidłowej techniki. Ćwiczenie rozpoczynamy od oparcia tułowia o ławeczkę pod kątem mniej więcej 45 stopni od podłoża. Nogi powinny być ugięte w kolanach oraz rozstawione na szerokość bioder, palce stóp skierowane lekko na zewnątrz. Głowa stanowi przedłużenie tułowia, a wzrok kierujemy przed siebie. Ruch rozpoczynamy od spięcia mięśni brzucha oraz pośladków, następnie wypychamy biodra do góry. Należy pamiętać, by nie unosić bioder za wysoko, by nie doszło do przeprostów. Mogą one powodować ból w odcinku lędźwiowym. Prawidłowa pozycja ciała to tułów ustawiony równolegle do podłoża. W tej pozycji i przy maksymalnym spięciu mięśni można wytrzymać 3 sekundy, następnie wolno opuścić biodra.

Regularne ćwiczenia w połączeniu ze zdrową dietą szybko przyniosą wizualne efekty w postaci podniesionych pośladków. Z biegiem czasu można zacząć dokładać gumy oporowe oraz obciążenie (sztanga, ciężarki). Dodatkowe kilogramy jeszcze mocniej zaangażują mięśnie do pracy.